Muflon w Red Bull Adventure

Czas czytania: 1 minuta
Miałem niezwykłą przyjemność i okazję opowiedzieć Krystianowi Walczakowi z Red Bull Adventure o Muflon Trail Orienteering w kontekście tego, czym są górskie biegi na orientację, jak się do nich przygotować i kto powinien się nimi zainteresować. Zapraszam do pełnego artykułu! Poniżej kilka fragmentów.

Link do artykułu:

https://www.redbull.com/pl-pl/biegi-gorskie-na-orientacje-dla-wymagajacych-i-wytrzymalych

Co jest pięknego w biegach na orientację?

„Jak pogadasz z kimś, kto biega z mapą i normalnie, często możesz usłyszeć, że normalne bieganie jest fajne, tylko czegoś w nim brakuje. W biegu na orientacje jest dodatkowy element zagadki, łamigłówki. Musisz trochę „pokminić” i to jest atrakcyjne i przyciąga ludzi do biegania na orientację. Jak do tego dodasz niecodzienne, górskie otoczenie o wymagającym charakterze, podnoszące bieg do rangi wyczynu – jest jeszcze fajniej”

Muflon Trail Orienteering znajduje się w wąskim gronie górskich imprez

„Jest mało biegów długodystansowych na orientację, trwających tak długo. Jest właściwie Muflon i GEZnO, czyli Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację. Oba mają taką formułę, że zespoły rywalizują przez dwa dni. Ponadto jest też całkiem sporo wyryp i długodystansowych marszów, które wzięły się z klimatów studenckich i PTTK-owskich. To też imprezy na orientację, ale polegające bardziej na wędrowaniu niż na bieganiu. Choć są też warte odnotowania wyjątki, jak na przykład Sudecka Wyrypa, czy Rudawska Wyrypa”.

https://www.redbull.com/pl-pl/biegi-gorskie-na-orientacje-dla-wymagajacych-i-wytrzymalych